Miks on mesi kasulik, miks peaks seda tarbima?
Mesi  on palju rohkem kui lihtsalt magusaine. Mesi on bioloogiliselt aktiivne, ei hakka siikohal üles lugema, mida kõike kasulikku sisaldab, sellest on leida niigi palju infot. Lisaks sellele kiirendab mesi ainevahetust ja omab seega kaalulangetavat mõju. Muidugi mõistlikkuse piirides, nt igal õhtul nii kl 6-8 paiku kruusitäis teed magustatud meega. Loomulikult imerohi ei ole, tuleb ikka jälgida päevast kalorite hulka ja liikumisaktiivsust, aga abiks siiski! Kuna mesi on organismile väga hästi omastatav, siis on see väga hea ravimtaimede viija organismi. 

Vedel mesi
 - mesi on vedel suvel vurritamisjärgselt 1 nädal kuni mõni kuu, sõltuvalt mee koostisest. Glükoosirikas mesi hakkab kristalliseeruma juba nädalaga, fruktoosirikas mesi aga püsib vedel märksa kauem. Talvel kaubanduses olev vedel mesi on alati sulatatud. Vedel mesi on peamiselt suvine teema, selles on emotsiooni, värsket lillelõhna ja -maitset! Talvel me seda ei paku, kuigi suurema koguse korral saame sulatada (alates 15kg).

Kristalliseerunud ehk kõva mesi - see on töötlemata, kõige naturaalsem. Kindlaim kvaliteedi garantii! Mida vähem inimene sekkub, seda väiksem on võimalus mee kvaliteeti rikkuda. Samas, küllaltki kõva, ses mõttes ebamugav tarvitada. Soojendamisel siiski pehmeneb nii, et saab normaalselt kasutada. 

Kreemjas ehk võidemesi -  mesi on alati nii pehme et ei pea lusikat murdma. Kreemjas mesi saadakse mehhaaanilise mõjutamisega mee algse kristallstruktuuri lõhkumise ja kontrollitud kristalliseerumisega madalal temperatuuril. Sellist mett on mõnus kasutada, pehme, ei tilgu (oluline just lastega peredes) ja biokeemilised omadused on üsna võrdväärsed töötlemata meega. Usun, et see on tulevikutrend.

Maitsemesi (kaneeli, ingveri- või kadakamarjaga) - Neid tooteid plaanime hakata pakkuma sügisel 2018. Need on samuti kreemja konsistentsiga. 
Kaneelimesi- juba ainult purgi avamine toob tuppa jõuluhõngu ja sobib kasutada talv läbi nii tee sisse kui pühapäeva hommikuse pannkoogi peale. Laste lemmik! Rääkimata kaneeli tervislikkusest! Juba Hippokrates kiitis kaneeli tervistavaid omadusi! 
Ingverimesi- vanad kreeklased ei olevat enne magamagi heitnud, kui polnud joonud teed ingveriga. Ingverimesi on väga meeldiv, soojendava efektiga, eriti mõnus talvisel ajal.
Kadakamesi- on põnevalt täpiline. Lõhn ja maitse on huvitav. Testpartii kliendid olid ülihuvitatud sellise mee tootmisest. Kadakamarjadel on antiseptiline toime.
Maitsemeed - Suurepärane kingiidee!

Vaata rohkem meie tegemistest ja pildigaleriid mesindusest siit >>>

Create a free online store
Powered by freewebstore.com
Get your free online store today - Be your own boss!
freewebstore
Got a great business idea?
Get a free online store just like this one!
What do I get?
Hosted online store
Unlimited products
Domain & SSL
checkout
24/7 support
And more...
Why freewebstore?
10+ years
650k stores created
No card required
Easy to create
What's the catch?
No catch
0% commission
Free forever!
Feature upgrades available
Get Started
i