Õietolm 100g
3,00 € ka KM
Õietolm - kontsentreeritud looduse vägi! Hea ja maitsev terviseturgutaja. Vitamiinide ja aminohapete pomm. Õietolm on üks maailma keerulisemaid toiduaineid ja seejuures sisaldab üle 240 kasulikku aine.

Õietolm sisaldab kõiki inimorganismile vajalikke aminohappeid, rasvhappeid, organismile vajalikke vitamiine, eriti rohkelt aga A-vitamiini karotiini ja karotinoide ja kasulikke mikroelemente ning mineraale. Eriti hinnatavad on raud, vask, koobalt ja kaalium. Esindatud on ka biostimulaatorid, kasvuhormoonid, fütontsiidid, eeterlikud õlid, flavonoidid, orgaanilised happed, rohkelt ensüüme. Seejuures suhteliselt vähe süsivesikuid. Kokku on õietolmus üle 240 kasuliku ühendi. 100 grammi õietolmu annab organismile sama palju toitaineid kui 6 kanamuna. Sellegipoolest ei maksa õietolmu söömisega liialdada, sest annus üle 30 grammi ööpäevas kahjustab maksa. Samuti ei soovitata õietolmu manustada hilja õhtul, sest selle stimuleeriva toime tõttu võite veeta pool ööd unetult.Õietolm on bakteri- ja viirusevastase toimega, kiirendab kudede taastumist, langetab kolesteroolitaset, parandab söögiisu, tõstab potentsi ja viljakust, mõjub antidepressiivselt ja parandab meeleolu.

Mesilaste tarkus ja töökus õietolmu käitlemisel.

Õietolm on taime tolmukate küljes tõepoolest imepeenike tolm. Kuidas sellist peenikest materjali on üldse võimalik koguda ja transportida? Mesilane teab seda juba miljoneid aastaid - granuleerib selle ja teeb kaks täpselt üheraskust õietolmutombukest (et tasakaal lennul oleks perfektne), haarab need kummagi kaenla alla ja saabub nendega taru lennulauale. Edasi paigutatakse need tombukesed kärjekannu, lisatakse mett, siis tambivad peaga kinni, siis jälle uus tombuke ja jälle veidi mett, kuni kärjekann täis saab. Mesilased lisavad ka fermente ja lasevad hapnema (justkui hapukapsas tünnides). Sellest saab suir, mesilasvaklade vitamiinisööt, parim mida mesilased ja üldse on võimalik teha! 
Selle, et ülipeene – ja peeneteralise materjaliga on mugavam ja parem ringi käia, kui see on granuleeritud, taipasid inimesed alles hiljuti. Näitena võib tuua kohvi, väetise, pesupulbri jne. granuleerimise. Mesilane aga granuleerib õietolmu juba miljoneid aastaid. Kui inimene õppis hapendamise küll ära juba  tuhatkond aastat tagasi, siis mesilane teeb seda juba miljoneid aastaid!

Vt. lisa siit https://mesindus.ee/book/export/html/489
Rohkem Mardi talu toimetamistest, mesindusest, pildigalerii, palju kasulikku ja huvitavat meest leiad meie kodulehelt >>>
Product Code: 21
Product Condition: New
Customer Reviews
No Reviews Posted Yet - be the first!
write review
Product Added to your Cart
x

-------- või --------

Create a free online store
Powered by freewebstore.com
Get your free online store today - Be your own boss!
freewebstore
Got a great business idea?
Get a free online store just like this one!
What do I get?
Hosted online store
Unlimited products
Domain & SSL
checkout
24/7 support
And more...
Why freewebstore?
10+ years
650k stores created
No card required
Easy to create
What's the catch?
No catch
0% commission
Free forever!
Feature upgrades available
Get Started
i