2.Naturaalselt kristalliseerunud mesi
5,00 € ka KM

Kristalliseerunud mesi on kõige harjumuspärasem "kõva kärakas", millele tuleb talvel kirvekesega läheneda ja lauahõbe kaugele sahtlinurka peita. See on muidugi naljaga pooleks

Kristalliseerunud mesi on töötlemata, kõige naturaalsem ja tegelikult Kindlaim kvaliteedi garantii! Mida vähem inimene sekkub, seda väiksem on võimalus mee kvaliteeti rikkuda.  Küllaltki kõva, ses mõttes ebamugav tarvitada. Samas, mõistlikul soojendamisel muutub pehmemaks nii, et saab normaalselt tarvitada.


Miks mõni mesi kristalliseerub kiiremini ja teine püsib vedel üpris kaua? Kumb mesi on parem?
Mee kristalliseerumise kiirus sõltub glükoosi-fruktoosi vahekorrast. Mida rohkem on glükoosi, seda kiiremini kristalliseerub. Osa glükoosi tõuseb pinnale valge kihina ja võib jääda ka viirgudena mee sisse, jättes purgiseintele huvitavaid mustreid, nn "härmatis". Selline mesi on reeglina kvaliteetne, kuigi võib olla nii kõva, et lauahõbe tuleb ära peita. Soojendamisel muutub siiski pehmemaks. 
Fruktoosirikas mesi kristalliseerub aeglasemalt ja mõni mesi, Eestis nt paakspuumesi, ei kristalliseeru üldse. Ka kanarbik ei kristalliseeru, vaid muutub sültjaks. Meil siin põhja-Eestis kipub olema pigem glükoosirikas ja kiirestikristalliseeruv mesi.


Kumb on kasulikum, selle kohta pole siinkirjutajal piisavalt teadmisi. Aga üldiselt on glükoos kiirem energiavarude taastaja, sellepärast kasutatakse glükoosi ka spordijookides. Keha kasutab glükoosi lihaserakkude toitmiseks ja lihastes sisalduvate glükogeenivarude täiendamiseks, mistõttu see on oluline aine iga liikuva inimese jaoks. Ilma glükogeenivarusid täiendamata väheneb nende kogus lihastes ning inimese treeningusuutlikkus nõrgeneb. Fruktoos aga lihaskudedesse ei satu. Suure fruktoosisisaldusega toidud ei anna sulle piisavalt lihasenergiat, et suudaksid treeninguga lõpuni minna. Samas ei ole söödavad meekogused nii suured, et sellel olulist vahet oleks. 


Veel võiks teada, et kevadine enamasti hele mesi, on glükoosirikkam ja sisaldab  rohkem vitamiine ja erinevaid õietolme. Sügisene, tavaliselt tumedam mesi sisaldab seevastu rohkem mineraalaineid. Sellest tulenevad tumedate mete rikkalikumad maitsenüansid.

Rohkem Mardi talu toimetamistest, mesindusest, pildigalerii, palju kasulikku ja huvitavat meest leiad meie kodulehelt >>>

Product Code: 01
Product Condition: New
Customer Reviews
write review
uudistasin lehte
Väga ilus ja soodne E-pood
Product Added to your Cart
x

-------- või --------

Create a free online store
Powered by freewebstore.com
Get your free online store today - Be your own boss!
freewebstore
Got a great business idea?
Get a free online store just like this one!
What do I get?
Hosted online store
Unlimited products
Domain & SSL
checkout
24/7 support
And more...
Why freewebstore?
10+ years
650k stores created
No card required
Easy to create
What's the catch?
No catch
0% commission
Free forever!
Feature upgrades available
Get Started
i